Kartonové obaly

Kartonové obaly

Hlavními produkty kartonáže jsou krabice a obaly z vlnitých a hladkých lepenek. Kartonové obaly patří mezi nejrozšířenější obaly na bázi papíru s vysokou užitnou hodnotou. Papírové krabice se používají všude, kde je zapotřebí výrobky chránit před poškozením během skladování či přepravy nebo vhodným způsobem prezentovat.

Materiál pro výrobu krabic

Veškerý sortiment výrobků z vlnitých lepenek se vyrábí z 2-vrstvé, 3-vrstvé,    5-vrstvé nebo 7-vrstvé lepenky různých gramáží podle zatížení a specifických podmínek provozu. U výrobků z hladké lepenky se používá gramáž 90g/m2 – 1850 g/m2

Krabice s potiskem a povrchová úprava

Nabízíme jednoduchý nebo celoplošný potisk obalů ve vysoké kvalitě. Technologie tisku v závislosti na ploše tisku, počtu barev, množství atd.

Vícebarevný flexotisk, u speciálních obalů digitální nebo ofsetový tisk, kašírování.

Možnost exkluzivního zušlechtění povrchu kartonáže lakováním, ražbou, speciálními fóliemi.

Průmyslová kartonáž

Je navrhována a vyráběna na míru podle specifických požadavků zákazníka nebo dle standartních konstrukcí obsažených v katalogu  FEFCO.

 

Hlavní skupiny vyráběných lepenkových krabic

 

Krabice klopové

Jedná se o nejběžnější kartony, které jsou úsporné, dají se vyrábět v libovolných rozměrech s nosností až několik desítek kilogramů  a pro jejich výrobu nejsou potřeba žádné výsekové nástroje. Vyrábí se v lepeném nebo šitém provedení.

Tvarově vysekávané obaly

Vyrábí se z hladkých i vlnitých lepenek pomocí výsekových nástrojů a jsou vhodné pro obaly, které prodávají zboží a kde jsou vysoké nároky na kvalitu. Pomocí tvarových výseků se dají vyrábět skládačkové krabičky, které se přepravují v rozloženém stavu a následně se jednoduchým způsobem skládají.

Přepravní obaly a boxy

Vyrábí se z pevných 5-vrstvých nebo 7-vstvých lepenek (nosnost až 1200 Kg) a jsou určeny především pro přepravu objemných a těžkých výrobků  nebo přepravu skupinového balení.

Proklady, proložky, přířezy, mřížky a vnitřní vybavení

jednoduché formáty, které se používají  jako vnitřní fixace produktu uvnitř obalu nebo k proložení zboží na paletě a za použití rylování nebo skládání mohou vytvořit kompletní obal.

Kašírované obaly, reklamní poutače a stojany

Využití při prodeji a prezentaci zboží. Výroba už v kusových sériích včetně barevného potisku ve vysoké kvalitě.

Více než polovina veškeré výroby papírů, kartónů a lepenek v Evropě se koncem dvacátého století zpracovává na obaly. V USA je tento podíl ještě větší.

Obaly z papírů, kartonů a lepenek představují v Evropě největší podíl na celkovém množství vyráběných obalů z různých druhů materiálů. Podle evropských průzkumů sympatií spotřebitelů k jednotlivým obalovým materiálům, považuje polovina respondentů papír a kartón za nejsympatičtější.

Při posuzování obalových materiálů z ekologických hledisek, jsou papírenské obalové materiály ekologicky nejvhodnější, neboť jsou recyklovatelné. Podíl recyklace se ve výrobě papírenských obalových materiálů postupně zvětšuje. U některých druhů těchto obalových materiálů dosahuje až 90%.

Největší podíl na papírenských obalových materiálech a obalech ve světovém měřítku představují již tradičně krabice z vlnitých lepenek. Ty se v důsledku k důraznějšímu uplatňování ekologických opatření, stávají v celém světě nejprogresivnějšími obaly. Toto postavení si krabice z vlnitých lepenek udrží i v další perspektivě.

Obaly z papíru, kartónů a lepenek se významně uplatňují ve všech kategoriích obalů a obalových prostředků podle funkčních účelů, které plní tj. v obalech

 

Druhy kartonáží:

Kartonáže z vlnitých lepenek se rozlišují podle konstrukčního řešení, na:

1)      klopové krabice, jejichž realizace ve výrobě je možná na strojích, které pracují universálními nástroji, seřiditelnými na různé rozměry určitých konstrukčních typů krabic.

2)      tvarově vysekávané kartonáže, pro kterou musí být pořizovány jednoúčelové vysekávací a tvarovací nástroje (tyto nástroje mohou být opakovaně používané, až do jejich plného opotřebení). 

3)     vnitřní vybavení krabic. Slouží především k fixaci zabaleného zboží mezi jeho tvarem a stěnami krabice, pro zajištění tlumící ochrany proti mechanickému namáhání při dopravě a manipulaci. 

 

Druhým hlediskem pro rozlišení je potisk kartonáží, kdy máme krabice:

- bez potisku

potištěné  jednou i více barvami, v jednoduchých nebo náročných grafických úpravách 

© 2015 copyright
Enjoyed with Digimadi.com