Kartonové proklady

Kartonové proklady

Jsou jednoduché formáty lepenek nebo jejich přířezy upravené pro snadnější  balení například rylováním nebo bigováním.

Materiál

Vyráběné z 2-vrstvé, 3-vrstvé, 5-vrstvé, 7-vrstvé lepenky.

Hladká strojní lepenka  gramáže 90 – 1850g/m2.

Zpracování

Formáty dle požadavku, rylování, bigování, potisk.

Využití lepenkových prokladů

Oddělení a ochrana výrobků v obalu.

Prokládání  vrstev výrobků na paletě.

Mohou tvořit jednoduchý ochranný obal, v případě rylování umožňují vysokou variabilitu při balení.

Fixace výrobků uvnitř obalu.

Fixace zpevňující obal.

Skládaný karton

Skládaný karton je nepřetržitý arch vlnité lepenky, složený na paletě do tvaru písmene „Z“. Tento nekonečný pás je předrilován, aby bylo možné snadněji složit lepenku na požadovanou velikost. Využívá se především v provozech, kde je potřeba balit zboží různé velikosti např. nábytek, bytové doplňky, kovové profily ocelové pásy atd., kdy při manuálním zpracování se nožem odřízne potřebná délka. Díky nekonečné kartonáži dochází nejen k usnadnění balícího procesu, ale také ke snížení nákladů na spotřebu obalového materiálu, skladování či přepravu. 

Dvouvrstvá vlnitá lepenka

Vlna typu B nebo C

Využití jako podkladový  materiál pro ochranu ploch, balení a ochrana kovových předmětů a profilů, paletové proložky..

 

Gramáž 2-vrstvé lepenky

220-230 g/m2, popřípadě až 300 g/m2.

Produkty

Lepenky v rolích

Standartně vlna B, šířka 105, 110, 120 cm, náviny 100 , 110, 150bm.

Vlna C, šířka 105, 120, 210 cm, náviny 100 , 150 bm.

 

Proložky, přířezy z 2VVL 


Vnitřní vybavení krabic (přířezy, proklady, proložky, mřížky) se v nejrůznějších provedeních vyrábí ze všech druhů vlnitých lepenek, včetně dvouvrstvých, které mají dobré tlumící a fixační vlastnosti. Vnitřní vybavení krabic slouží především k fixaci zabaleného zboží mezi jeho tvarem a stěnami krabice, pro zajištění tlumící ochrany proti mechanickému namáhání při dopravě a manipulaci. Oddělují se stěnami mřížek při vkládání více stejných, nebo i rozměrově rozdílných druhů baleného zboží v krabici, a tím chrání proti vzájemnému mechanickému poškození. Vyrábějí na jednoduchých razících a vysekávacích strojích, vybavených universálními seřiditelnými nástroji, na mřížkovacích strojích.

 

Dvouvrstvá vlnitá lepenka:

Koncem století se rozšiřuje používání dvouvrstvé vlnité lepenky, zejména s jemnou a velmi jemnou vlnou. Vyrábějí se dvouvrstvé vlnité lepenky s hadovitou vlnnou. Z dvouvrstvé vlnité lepenky jsou vyráběny spotřebitelské obaly na alkoholické nápoje ve skleněných lahvích, obaly na luxusní kosmetiku, skleněné a porcelánové výrobky apod.

Dvouvrstvá vlnitá lepenka je pro tyto účely vyráběná ze zušlechtěných, barevných i  dekoračně potištěných vrstev a vlna kromě tlumící funkce, plní i funkci dekorativní, zejména její hadovité provedení.

© 2015 copyright
Enjoyed with Digimadi.com