Přepravní boxy

Přepravní boxy

Jsou velmi odolné obaly s vysokou pevností určené pro stohování, skupinové balení a ochranu zboží. Nosnost obalů může být až 1200Kg podle typu použitých 7-vrstvých nebo 5-vrstvých lepenek.

Podle typu zatížení a způsobu, kterým bude zboží přepravováno určíme optimální gramáž a typ pevnostní lepenky ze kterých bude přepravní obal vyráběn.

Jednotlivé typy přepravních boxů se vyrábí podle konstrukčních řešení schválených dle normy FEFCO, popřípadě můžeme navrhnout individuální řešení a obal na míru.

Součástí balení můžou být různé výztuhy, tlumící hmoty, úchyty a speciální výseky. 

Nejčastější typy velkoobjemových přepravních boxů

 

Eurobox

Krabice klopová, bez horních klop, víko se řeší individuálně např. z 5VL lepenky. FEFCO 0200, běžný rozměr boxu obvykle 1200x800x900, rozměr boxu je určený pro přepravu na EUR paletách.

Krabice ze 7vvl

Krabice klopová, FEFCO 0201, klopy na obou stranách, vrchní klopy nahrazují víko.

Lepenkové bedny

Vyrábí se z několika dílů, standartně dvě víka a ohradník, popřípadě pro zvýšení nosnosti je možné použít výztuhy, proklady, mřížky.

Výhody lepenkových přepravních boxů

  • Díky své pevnosti až 1200 kg mohou v některých případech i nahradit dřevěné a překližkové bedny.
  • Vysoká pevnost.
  • Stohovatelnost.
  • Úspora skladovacích prostor - dodávky v plochém balení.
  • Nízká hmotnost a cena v poměru k užitné hodnotě.

Nejrozšířenějšími přepravními obaly jsou kartonáže z vlnité lepenky. Převážnou část těchto kartonáží představují skládací krabice s klopnými uzávěry (někdy nazývané lepenkové bedny).  Jsou-li vyrobeny z pětivrstvé nebo ze sedmivrstvé vlnité lepenky, dobře nahrazují dřevěné bedny. Základními druhy jsou:

a)      klopové krabice s přiléhajícími podélnými klopami – viz. FEFCO 0201

b)      klopové krabice s částečně (případně i plně) přečnívajícími podélnými klopami – viz. FEFCO 0202

c)       klopové krabice s přiléhajícími podélnými i příčnými klopami – viz. FEFCO 0204

Podle účelů použití se krabicové přířezy spojují do skládacích krabic sešíváním drátěnými sponkami, sklepováním, nebo přelepováním na hraně lepící páskou.

Úlohu přepravních obalů plní rovněž krabice na stěhování  s nosnými rukojeťmi na bočních stěnách krabic, velkorozměrné box-palety, dvoudílné krabice s větracími otvory na balení masných výrobků a drůbeže, krabice na pizzu apod.

Typickými přepravními obaly jsou také kartonáže z plných lepenek – zvané kartonáže hrubé těžké. Největší podíl představují skládací klopové krabice, ale i krabice s víkem (např. na balení ztužených pokrmových tuků, másla a sádla). 

Mezi nejčastějšími typy velkoobjemových přepravních krabic patří tzv. Euroboxy. Jedná se o velké klopové krabice, bez horních klop, kdy víko se řeší individuálně. Rozměry odpovídají EUR paletě tj. 120x80 cm. Tyto klopové krabice (euroboxy) mají vysokou stabilitu a pevnost, je možno je stohovat. Dodávají se v rozloženém plochém stavu.  

Euro boxy  jsou lepené i šité, speciální tvarové výseky se zámky, s potiskem nebo bez.

Podle potřeb zákazníka a typu zboží jsou vyrobeny z:

Využití:

  • pro přepravu zboží velkých rozměrů a hmotností
  • pro přepravu zboží do zámoří
© 2015 copyright
Enjoyed with Digimadi.com